VESELĪGI dzīvosim!

Publicēts 12.09.2019

Desmit Rēzeknes novada bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu pavadoņiem augustā bija iespēja piedalīties diennakts nometnē „SIA REHABILITĀCIJAS centrā RĀZNA”, kuru rīkoja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību „ Eņģeļi ar mums” ESF projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros. Septiņu dienu garumā nometnes dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās, kustību aktivitātēs, speciālistu piedāvātajās nodarbībās, kurās bērni un vecāki ieguva jaunas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu.

Katra diena bija interesanta un aizraujoša, rīts sākās ar rīta rosmi un zaļo kokteiļu tūri. Nometnes dalībnieki kopā ar Natāliju Melni mācījās atpazīt dažādas emocijas un raksturot tās, ielūkoties sevī un izprast citu cilvēku, atdarināt kustību pozas, mīmiku. Psiholoģe uzsvēra, ka smaids ir stipras veselības rādītājs. Ilona Bruskovska kopā ar bērniem interesantās rotaļsituācijās mācījās izprast dienas režīmu un aicināja ievērot dienas ritmu veselības uzturēšanai. Kopā ar Līgu Gaveiku bērni un viņu vecāki baudīja dabiskās sulas, tējas, biezsulas, kokteiļus, dabisko upeņu un zemeņu saldējumu u.c veselībai noderīgus ēdienus un dzērienus, kā arī paši darbojoties ieguva pieredzi to pagatavošanā un lietošanā. Mūsu veselības krāsas smiltīs un dabā vadīja Agita Gailiša, šī nodarbība bērnos radīja prieku un sajūsmu, darbojoties ar smilšu lampām, zīmējot dažādus veselīgus augļus, dāzeņus un vērojot, kā caur pirkstiņiem birst krāsainās smiltis. Visi nometnes dalībnieki nostiprināja savas fiziskās spējas skrienot, lecot, un piedaloties dažādās sporta stafetēs kopā ar sporta pasniedzēju T. Tokarevu. Ar lielāko prieku nometnes dalībnieki apmeklēja zirgu sētu „Untumi”, kur ikviens mazais nometnes dalībnieks varēja izbaudīt raito zirga soli, pieskarties tam, noglāstīt un pacienāt ar kādu zirgam tīkamu gardumiņu

Tās bija septiņas neaizmirstamas dienas gan bērniem, gan vecākiem. Nometnē nedēļas laikā valdīja ļoti radoša atmosfēra, katru pēcpusdienu bērni un viņu vecāki piedalījās dažādās radošajās darbnīcās. Ne tikai bērni, bet arī bērnu vecāki ar interesi pagatavoja antistresa bumbiņas smaržu maisiņus, filcēja ziepju švammes, skrubīšus pirtij un dažnedažādas interesantas noderīgas lietas. Rīkojām „tīro roku festivālu”, EKO ballīti, izstaigājām pa pašu darinātu sajūtu taku, zīmējām uz melnās plēves, līmējām, krāsojām un runājām par veselīgu dzīves veidu.

Piesaistītie lektori tik tiešām bija sava darba entuziasti. Tāpat arī lielu paldies sakām mīļajām audzinātājām E.Razgaļai un T.Tokarevai, kuras rūpējās par dalībnieku labsajūtu, veselību, palīdzēja nodrošināt raitu nodarbību norisi un spēja atrast draudzīgu kontaktu ar visiem.

Esiet veseli, droši un laimīgi!

 

Inese Muhamberga,
nometnes vadītāja

20190805_13460020190806_080857 20190806_135836 20190806_141828 20190806_160635 20190807_133747

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0