Velga Krukovska māca piešķirt lietām otro dzīvi

Publicēts 02.09.2016

Pārcilājot skapi, dažkārt var uzdurties kādam apģērba gabalam, kas netiek vairs nēsāts, bet izmest ārā to ir žēl. Bieži vien tā ir ar vīriešu kaklasaitēm. Rēzeknē, veikaliņā “Zaļais”, modes dizainere Velga Krukovska vadīja meistarklasi, kur kaklasaites ieguva otro dzīvi, pārdzimstot žabo, brošā vai jostiņā. Tie ir tikai daži no variantiem, ko var izveidot no šī vīriešu aksesuāra. Meistarklases dalībnieces radīja unikālas, savu personību raksturojošas rotas – sākot no drosmīgiem krāsu salikumiem un mežģīnēm, līdz askētiskai kompozīcijai. Šāda veida meistarklase Rēzeknē tika organizēta pirmo reizi. Lai gan atsaucība nebija pārāk liela, gan modes dizainere, gan arī veikaliņa “Zaļais” īpašniece Iveta Ieva Aleksāne teic – šis ir sākums turpmākai sadarbībai un arī nākotnē tiks veidoti līdzīga veida pasākumi.

Rēzeknes novada modes māksliniece Velga Krukovska specializējas apģērbu dizainā, radot unikālus tērpus tieši no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, kā arī no audumu atgriezumiem. Šādas darba specifikas kā viena no priekšrocībām ir ekonomija izejmateriālu iegādei, turklāt klienti var iegūt jaunus apģērbus no skapī jau esošajām mantām, kuras netiek nēsātas, tādā veidā arī saudzējot vidi un rūpējoties, lai lietas netiktu izmestas, bet gan pārstrādātas.

Lai attīstītu savu saimniecisko darbību un uzlabotu šūšanas darbnīcas tehnisko bāzi, Velga piedalījās nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) projektu konkursā “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā”. Projekta ietvaros tika iegādātas jaunas šujmašīnas, overloks, gludināšanas komplekts, manekens.

Ilze Kiščenko,
Nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākā konsultante