Večerinka “O, bļaka!” 2020 Rogovkā – skanīgi un draudzīgi

Publicēts 21.07.2020

Kas gan ir cilvēks bez dzimtās vietas un dzimtā vieta bez cilvēka? Un kas gan ir tradīcijas bez cilvēka un cilvēks bez tradīcijām? Saprotot šo lietu savstarpējo, nepārraujamo saiti, šogad tika izlemts savienot Rēzeknes novada dienu 2020 noslēguma pasākumu Nautrēnu pagastu apvienībā ar “IX tautas muzikantu saietu un danču vakaru Rogovkā “Večerinka “O, bļaka!””.

Tautas muzikantu saiets Rogovkā notika jau devīto reizi, tas ir veltījums dzejnieka un tautas muzikantu iedvesmotāja Ontona Kūkoja piemiņai. Sākotnēji pasākumu organizēja Nautrēnu pagasta pārvalde, bet nu jau sesto gadu pēc kārtas stafeti ir pārņēmusi biedrība “Rogovkīši”, kas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Nautrēnu pagasta pārvaldes un sponsoru atbalstu to ir pārvērtusi par neatņemamu tradīciju Rogovkā.

Parasti pasākums notika maija pēdējā sestdienā Nautrēnu sporta hallē – kultūras namā, tomēr šogad gan laiks, gan norises vieta tika mazliet pakoriģēti. Lai varētu pasākumā uzņemt vairāk apmeklētāju, tas tika organizēts pie Nautrēnu sporta halles – KN, blakus ugunskura vietai, kurš patīkami sildīja, kad vakara dzestrums lika sevi manīt.

Projekta “IX tautas muzikantu saiets un danču vakars Rogovkā “Večerinka “O, bļaka!”” ietvaros tika iesāktas rīkot latviešu un cittautu rotaļdeju meistarklases, kuras, diemžēl, noteikto ierobežojumu dēļ, nācās pārtraukt.

Šogad pasākumā uzstājās apvienība “O, bļaka!”, Vinsents Kūkojs, grupa “Ceļinieks”, Anna Višķere, Pēteris Belinskis, Pēteris Labanovskis, Irēna Znotiņa, Mārtiņš Jurciņš, Ansis Ataols Bērziņš, Venārs Dūre, Nikolajs Zaharovs, Vitālijs Plešs, Antons Savickis, Aleksandrs Boginskis, Dricānu un Gaigalavas kapela Andra Eriņa vadībā, Briežuciema kapela, Viļakas novada folkloras kopa “Upīte”, Jezups un Māris no Medņevas, Ludzas tautas nama ansambļi “Kruževa” un “Krinica” u.c.

Pasākums noslēdzās ar folkloras kopas “Upīte” dziesmu “Lai zaļoj jauneiba!”, kas visus vienoja uz nostalģiskas nots, jo valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ bija jāšķiras agri – plkst. 24:00. Parasti pasākums notika līdz rīta gaismai!

Nautrēnu pagastu apvienības pagasti visas nedēļas garumā bija sarūpējuši plašu un daudzveidīgu pasākumu klāstu, kurš noslēdzās 18. jūlijā Rogovkā. Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska pasniedza pasākumu “virsdiriģentiem” – apvienības pagastu un kultūras namu vadītājiem – goda medaļas par ieguldīto darbu, atbalstu un entuziasmu, organizējot pasākumus. Medaļas tika pasniegtas arī “Večerinkas “O, bļaka!”” organizētājiem – biedrības “Rogovkīši” biedriem Marijai Mazurei un Terēzei Kūkojai.

Milzīgs PALDIES visiem, kas bija ieguldījuši darbu un atbalstu, lai Večerinka varētu notikt – biedrībai “Rogovkīši”, Nautrēnu pagasta pārvaldes darbiniekiem, kuri bija uzmeistarojuši skatuvi no piekabes, ko aizlienēja vietējais zemnieks, floristei Dainai Zvejsalniecei, pasākuma sponsoriem – Valdim un Lindai Bilinskiem, Muntim Vilciņam un SIA “Sprūževa M”. Un, protams, sirsnīgs PALDIES pasākuma apmeklētājiem, kuri šogad bija ieradušies no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, par atsaucību, labiem vārdiem un entuziasmu.

Nākošgad Večerinkai “O, bļaka!” būs jubilejas gads – desmitais. Ļoti ceram, ka pasaulē un valstī viss būs kārtībā un nebūs noteikti nekādi ierobežojumi, lai mēs atkal varētu satikties kuplā pulkā līdz pat rīta gaismiņai!

Inga Vigule,
Nautrēnu sporta halles – KN vadītāja,
Biedrības “Rogovkīši” locekle

Foto: Elēna Marija Daukste Saleniece