Valsts svētku pasākums “Stipra zeme, stipra tauta” Sakstagalā

Publicēts 25.11.2019

“Nav laime tālumā jāmeklē. Liec ausi pie zemes, pie savas zemes, kurā tu esi izaudzis un kurai tu piederi, un klausies bez nepacietības, lēni, uzmanīgi.”
/Zenta Mauriņa/

Svinīgo pasākumu, kas veltīts Latvijas 101. dzimšanas dienai, atklāja ar vienu no valsts simboliem, kas  ir līdzas sarkanbaltsarkanajam karogam un ģerbonim, – ar lūgšanu, ar valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”. 18. novembris – Latvijas Republikas dzimšanas diena. Tieši šī diena katram Latvijas iedzīvotājam  ir ļoti nozīmīga. Šajā dienā mēs godinām visus, kuri ir cīnījušies par mūsu brīvību, godinām tos, kuri veicinājuši mūsu valsts attīstību. Sakām paldies tiem, kuri ir nesuši valsts vārdu pasaulē, kuri ir darījuši labus darbus savā pilsētā, ciemā, pagastā, novadā. Priecājamies par panākumiem, kurus ir sasnieguši mūsu bērni, draugi, kaimiņi, paziņas, darbabiedri. Katrs mēs esam paveikuši ko labu un noderīgu. Un tas ir kā dzijas pavediens lielajā Latvijas kamolā, kurā varam satīt mūsu labos darbus, labās domas.

Svētku uzrunu Sakstagala un Kantinieku pagastu iedzīvotājiem un ciemiņiem teica Sakstagala un Kantinieku pagastu pārvaldes vadītāja Tamāra Tutina. Mūsu novadā un pagastos darbīgu cilvēku nekad nav trūcis un šajā svētku dienā 18 Sakstagala un Kantinieku pagastu iedzīvotāji tika godināti ar pateicības rakstiem. Īpašs paldies tika teikts izdomas bagātiem, degsmes pilniem un ilggadējiem darbiniekiem,  kas strādā pagasta pārvaldes struktūrās, stiprām ģimenēm  un radošiem, savus pagastus mīlošiem cilvēkiem.

Svētku pasākumu ar dziesmām un dejām kuplināja Uļjanovas pirmsskolas izglītības iestādes „Skudriņa” mazie audzēkņi un Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni un Sakstagala pagasta folkloras kopa “Kolnasāta” (vadītāja Madara Broliša), savukārt  par patiesajām vērtībām lika aizdomāties Sakstagala teātra draugu kopa ar Franča Trasuna stāsta “Divi brōļi un divi Laimas” dramatizējumu (režisore Ināra Grietiņa). Zālē bija skatāma Ludmilas Orskas gleznu izstāde.

Ar brīnišķīgām sajūtām, aizkustinājumu un saviļņojumu ir pavadīta Latvijas 101. dzimšanas diena! Saules mūžu Latvijai!

Līga Sarkane,
Sakstagala pagasta