Uzsākti ūdenstūrisma attīstības centra rekonstrukcijas un jaunbūves darbi

Publicēts 06.08.2009
Rēzeknes novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA „RALL” par ūdenstūrisma attīstības centra rekonstrukcijas un jaunbūves darbiem par kopējo summu Ls 413 507 (bez PVN). Būvniecība notiks Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ilgspējīga tūrisma attīstība Kupišku lagūnas (Lietuva) un Lubāna ezera (Latvija) apkārtnē” ietvaros. Šobrīd būvnieki jau sākuši strādāt. Līguma noteikumi paredz, ka darbi jāveic līdz 2010. gada 25. augustam.
Tehniskajā projektā ūdens tūrisma attīstības centrā paredzētas konferenču un izstāžu zāles, ģērbtuves, atpūtas telpa, dušas un ēdamistaba. Telpas izmantos semināru, konferenču, nometņu un cita veida aktivitāšu rīkošanai. Blakus centra ēkai tiks uzbūvēta ūdens sporta inventāra noliktava.
Projekta ietvaros veiks arī teritorijas labiekārtošanu – ierīkos autostāvvietu un apstādījumus, izveidos futbola un volejbola laukumus, uzstādīs atpūtas soliņus un atkritumu urnas, rekonstruēs tuvumā esošo dīķi, ierīkos spēļu laukumu bērniem, uzstādīs koka laipas, uzbūvēs nelielu estrādi, ierīkos apgaismojumu.
 No kopējām projekta izmaksām 85% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (Latvijas-Lietuvas programmas ietvaros), 5% – Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrija, un tikai 10% būs Rēzeknes rajona padomes līdzfinansējums.