Starptautiskās tūrisma izstādes Balttour 2016 apmeklētājiem liela interese par Lūznavas muižu

Publicēts 08.02.2016

7. februārī Ķīpsalā noslēdzās 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2016”, kas šogad vienkopus pulcēja 850 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 41 pasaules valsts. Iepazīt jaunākos un labākos piedāvājumus bija ieradušies vairāk nekā 26 tūkstoši interesentu, no kuriem 5,3 tūkstoši bija tūrisma nozares profesionāļi un aicinātie viesi. Savu tūrisma piedāvājumu kopējā Latgales reģiona stendā prezentēja arī Rēzeknes novads. Rēzeknes novada pašvaldības tūrisma darbinieki trīs dienu garumā izstādes apmeklētajiem stāstīja par tūrisma iespējām Rēzeknes novadā, īpaši uzsverot jauno tūrisma objektu un kultūras telpu —  atjaunoto Lūznavas muižu.

Kā informēja Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, patīkami pārsteidza daudzo apmeklētāju informētība par Lūznavas muižu un tās piedāvājumiem. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja saņemt Rēzeknes novada speciālistu sagatavoto Rēzeknes novada tūrisma karti un pašu tūrisma uzņēmumu sagatavotos reklāmmateriālus, kā arī diezgan plaši pieprasītos pasākumu plānus Rēzeknes novadā un Lūznavas muižā.

Apmeklētāji izrādīja interesi par dabas tūrisma piedāvājumu, velo maršrutiem un velo nomas punktiem, kulinārā mantojuma uzņēmumiem. Saistībā ar Lūznavas muižas piedāvājumu tūrisma firmām, sekoja jautājumi par naktsmītņu un ēdināšanas iespējām Lūznavā vai tiešā tās tuvumā.

Daudzi interesējās par Rāznas Nacionālā parka piedāvājumu kā vienotu galamērķi un velomaršrutiem tajā.

Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras (LRAA) un Latgales plānošanas reģiona mērķtiecīgam darbam, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, reģiona stendā tika ietverts plašs tūrisma piedāvājums, kas pieejams Latgalē – naktsmītnes, apskates objekti, aktīvā tūrisma iespējas u.c., — uzsvēra LRAA tūrisma koordinators Edgars Kluss. Latgales stendā izstādes laikā darbojās arī amatnieki un seno arodu meistari. Keramiķis Valdis Pauliņš demonstrēja procesu kā top Latgales tradicionālā keramika, savu meistarību parādīja Ludzas amatnieku centra pārstāvji, Līvānu Mākslas un amatniecības centrs, savukārt, bija sagatavojis apmeklētājiem stikla mākslas darbnīcu. Tāpat izstādē piedalījās Gunārs Igaunis ar savu mūzikas instrumentu darbnīcu, kā arī Leļļu karaļvalsts pārstāvji no Preiļiem! M. Rotko mākslas centra pārstāvji iesaistīja lielos un mazos izstādes apmeklētājus grafikas darbnīcās, bet ar seno latgaļu dzīvesveidu izstādes apmeklētājus iepazīstināja Kroma kolna bruoliste. Pirmo reizi Balttour izstādē bija pārstāvēts arī visas Latgales sporta lepnums – spīdveja klubs “Lokomotīve”, kas 2015. gadā kļuva par Polijas Nice spīdveja līgas uzvarētājiem.

Izstādes laikā tika pasniegtas “Gada cilvēks tūrismā 2015” balvas. Divās nominācijās balvas saņēma Latgales pārstāvji. Par labāko gada tūrisma informācijas centra speciālistu tika atzīta Daugavpils TIC vadītāja Lolita Kozlovska, savukārt, Daugavpils M. Rotko centra pārstāvis Ivars Magazeinis, kas nāk no Rēzeknes novada Feimaņu pagasta, saņēma balvu nominācijā “Tūrisma gids 2015”.

Ikgadējā izstāde Balttour ir viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem Baltijas valstu tūrisma nozarē. Izstādē piedalās 470 eksponenti un 850 dalīborganizāciju no 40 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm.

amatnieki Balttour_2016_Bukleti Balttour_2016_Gunars_Rasma Balttour_2016_stends Balttour_2016_stends1Balttour_garais_stends