Rogovkā ar koncertuzvedumu svinēs Andryva Jūrdža 175. jubileju, būs arī tiešraide

Publicēts 24.08.2020

4. septembrī Rēzeknes novada Rogovkā ar koncertuzvedumu “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175” svinēs izcilā latgaliešu kultūras darbinieka Andryva Jūrdža 175. dzimšanas dienu. Pasākumā piedalīsies vietējie pašdarbnieki un postfolkloras grupa “Rikši”, koncertuzvedumu varēs vērot arī tiešraidē Facebook.com.

Andryvs Jūrdžs (1845 – 1925) ir viens no nozīmīgākajiem un zināmākajiem Latgales nacionālās atmodas dalībniekiem. Andryvs bijis ļoti apdāvināts, pašmācības ceļā apguva vairākas svešvalodas, kas lieti noderēja, tulkojot dažādus materiālus un padomus uz latgaliešu valodu, pārrakstījis Svētos Rakstus, pierakstījis sakāmvārdus, tautasdziesmas, novērojumus, kā arī rakstījis oriģināldzejoļus. Skalu gaismā ar roku pierakstītās A. Jūrdža grāmatas bija pat ap tūkstoš lapu biezas, tās tika izplatītas vietējo ļaužu vidū. Drukas aizlieguma gados tām bija liela nozīme Latgales latviešu izglītošanā, jo grāmatu iespiešana latgaliski toreizējā Vitebskas guberņā bija aizliegta.

4. septembrī plkst. 19:00 Nautrēnu sporta hallē – kultūras namā (Rēzeknes novada Rogovkā) notiks izcilā novadnieka Andryva Jūrdža 175. jubilejai veltīts pasākums “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175”. Koncertuzvedums atklās A. Jūrdža dzīves interesantākos faktus un sniegs ieskatu viņa literārajā mantojumā.

Uzvedumā piedalīsies Nautrēnu pagasta amatiermākslas kolektīvi un skolēni, jauniešu rokgrupa “Vysu voi nadaudz” (vad. Ingars Gusāns), mūziķi Arnis Slobožaņins un Vinsents Kūkojs un postfolkloras grupa “Rikši”. Koncertuzveduma scenārija autore ir dzejniece Anna Rancāne, savukārt režiju veidojušas Veronika Dundure un Ērika Bozoviča.

Pasākumā tiks prezentēta Jōņa Cybuļska grāmata “Andryvs Jūrdžs”. Izdevums ir īpašs ar to, ka tas izdots divās valodās – latgaliešu un angļu, un atklāj ne tikai izcilā latgalieša un viņa ģimenes locekļu dzīves gaitas, bet arī sniedz ieskatu tā laika Latgales sociāli politiskajā dzīvē.

Ieeja pasākumā “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175” ir bezmaksas, tomēr, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības dēļ, skatītāju skaits ir ierobežots. Pasākumu varēs apmeklēt tikai ar ieejas kartēm, tās iespējams saņemt Nautrēnu pagasta pārvaldē. Karti var arī pieteikt, zvanot Nautrēnu sporta halles-kultūras nama vadītājai Ingai Vigulei, mob. 28335357.

Lai pasākums būtu pieejams plašākai auditorijai, to varēs vērot tiešraidē medija “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” kontā facebook.com/lakuga.lv.

https://www.facebook.com/lakuga.lv/posts/3230489153732297

Pasākums notiks ar SIA “Latvijas Valsts meži” un Valsts Kultūrkapitāla fonda 2020. gada Latgales kultūras programmas finansiālu atbalstu. Pasākuma norisi atbalsta arī Latvijas goda konsuls ASV un uzņēmējs Pīters Aloizs Ragaušs, portāls lakuga.lv un SIA “Madara LV”.

Informāciju sagatavoja: Vineta Vilcāne,
Latgalīšu kulturys ziņu portala lakuga.lv redaktore
info@lakuga.lv
26149207
Instagram.com/voluuda
Facebook.com/lakuga.lv

Atverums no Andryva Jurdza Myuzeiguo kalinderaAndryvs Jurdzs originals glabajas Latvijas Nacionalaja biblioteka gramata jurdza kapavieta jurdzs foto

LKP logo (2)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0