Rēznas pamatskola sāk šķirot atkritumus

Publicēts 25.02.2015

Rēznas pamatskolas skolēni, viņu vecāki un skolas darbinieki jau vairākus gadus  pastiprinātu vērību velta vides izglītības jautājumiem: regulāri vāc izlietoto makulatūru un nodod pārstrādei ,,Līgatnes papīrfabrikā’’, pretī saņemot attiecīgu daudzumu biroja un zīmēšanas papīra. Skolēni aktīvi iesaistījušies akcijā ,,Šķiro un uzvari!’’ – triju klašu skolēni kļuva par konkursa uzvarētājiem Latvijas mērogā. Skolas ikdienas darbā izlietotais papīrs netiek mests kopējos atkritumos, bet uzkrāts makulatūras kastēs katrā mācību klasē. Šajā mācību gadā radās iespēja pie skolas un Saietu nama uzstādīt atkritumu šķirošanas konteinerus izlietotajam papīram un plastmasai. Stoļerovas Sadarbojoties ar Rēzeknes novada atkritumu apsaimniekotājiem – SIA ,,ALAAS’, skolas un Saietu nama teritorijā ir uzstādīti marķēti konteineri izlietota papīra un plastmasas savākšanai, panākta vienošanās par izlietotā stikla savākšanas konteinera uzstādīšanu.

18. februārī Saietu namā pulcējās 1. – 9. klašu skolēni uz pasākumu ,,Sākam šķirot!’’, kuru vadīja SIA ,,ALAAS’’ valdes priekšsēdētājs Jurijs Petkevičs un darbinieki. Viņu vadībā skolēni detalizēti iepazinās ar atkritumu apriti, pareizu šķirošanu un pārstrādi. Pēc prezentācijas un mācību videofilmu noskatīšanās skolēni savu uzmanību un zināšanas varēja demonstrēt improvizētā viktorīnā ar piemiņas balvām no SIA ,,ALAAS’’ pārstāvjiem. Uz pasākumu katra klase bija sarūpējusi savu atkritumu maisu, ko sacensību gaisotnē sašķiroja, lai pēc tam pārvietotu uz atbilstošajiem atkritumu savākšanas konteineriem. Šķirošanas gaitu kontrolēja no skolēnu vidus izraudzīti ,,eksperti’’, jo svarīgi sašķirot pareizi, lai vēlāk varētu papīru un plastmasu pārstrādāt. Visvairāk nācās pārvietot uz plastmasas savākšanas konteineru – ikdienā daudz paliek tukšās PET pudeles, pārtikas un citi iepakojumi, plastmasas plēves u.c.

Saietu nama vestibilā ikkatrs var aplūkot Rēznas pamatskolas skolēnu zīmējumu izstādi par atkritumu šķirošanas nepieciešamību. Pasākuma noslēgumā neatkarīga žūrija novērtēja skolēnu darbus un piecus labākos izvirzīja SIA ,,ALAAS’’ vizuālās mākslas konkursa ,,Atkritumu šķirošana – atbildīga un pareiza rīcība!’’ finālam.

Tagad ikdienā katram ir iespēja bezatbildīgi neizmest radušos atkritumus zemē, neatstāt kopējā atkritumu konteinerā, bet sašķirot, dodot ,,otru elpu’’ jaunām lietām pēc to pārstrādes.

Anatolijs Kozlovskis,
Rēznas pamatskolas direktors