Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris gūst uzvaru orķestru konkursā

Publicēts 04.07.2013

3.jūlija vakarā Lielajā Ģildē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris tika atzīts par labāko Dziesmu un Deju svētku pūtēju orķestru konkursā III grupā. Orķestris saņēma gan diplomu un zelta medaļu, gan arī „Laimas” saldumu grozu.

Konkursā mūsu orķestris izpildīja vienu obligāto skaņdarbu – R. Rēriha „Maza svīta pūtēju orķestrim”, kā arī divus izvēles skaņdarbus – J. Karlsona „Svinīgā mūzika” un R. Šeldona „Beisaidas portrets”. Skaļās skatītāju ovācijas liecināja, ka uzstāšanās ir izdevusies, taču, ka rezultāti būs tik augsti, nav cerējis arī orķestra diriģents Romāns Ivanovs: „Mēs bijām trešie un uzreiz pēc uzstāšanās sagādājām dāvanu paši sev, tas ir, devāmies atpūsties pie jūras, tāpēc es nedzirdēju citus orķestrus un nevarēju salīdzināt mūsu sniegumu.” Uzzinot par Dziesmu svētku žūrijas augsto vērtējumu, Romāns Ivanovs pauda gandarījumu norādot, ka uzstāšanās bijusi tuvu orķestra šī brīža spēju griestiem: „Protams, tik atbildīgā brīdī uztraukuma dēļ kvalitāte nedaudz samazināsies, tomēr orķestra dalībnieki bija spoži gan profesionālā ziņā, gan skatuviskā šarma ziņā.” Šī orķestrim bija pirmā uzstāšanās jaunajos Ināras Apeles veidotajos tērpos, ko, gatavojoties Dziesmu svētkiem, sarūpējusi Rēzeknes novada pašvaldība: „Jaunie tērpi ir iesvētīti godam! Jau tagad par tiem esam saņēmuši daudzas uzslavas un atzinīgus vārdus. Jācer, ka tērpi mums nesīs veiksmi arī turpmāk,” teic R.Ivanovs.

Jāatzīmē, ka orķestrim šis ir bijis saspringts, taču ļoti veiksmīgs gads, jo martā iegūta 1.vieta Latvijā izglītības iestāžu orķestru skatē, savukārt jūnija sākumā viņi atgriezās ar sudraba diplomu no Starptautiskā bērnu orķestru festivāla „Zlota trabka” („Zelta trompete”) Polijā. Tagad šiem panākumiem pievienojusies arī zelta medaļa Dziesmu un Deju svētku orķestru konkursā.

Lai gan atbildīgākā Dziesmu un Deju svētku uzstāšanās orķestrim ir pagājusi, tomēr atpūsties vēl nevarēs, jo šajās dienās paredzēti vairāki saspringti mēģinājumi, jo arī Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris pievienosies Dziesmu svētku kopkorim noslēguma koncertā svētdien pulksten 19.00 Mežaparka estrādē.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0