Peldūdeņu monitorings publiskajās ūdenstilpēs un pašvaldības īpašumos

Publicēts 19.06.2017

Lai konstatētu, kurās Rēzeknes novada ūdenstilpēs ir droši peldēties, jūnija mēnesī tika ņemti peldūdeņu paraugi publiskajās un pašvaldības īpašumā esošajās ūdenstilpēs.

Peldūdeņu paraugi tika ņemti dīķī pie Audriņu skolas, Meirānu ezerā (Bērzgales ciemā), Rāznas ezerā („Ezerkrasti” un Dukstigala peldvieta), Ismeru – Žogotu ezerā, Sološnieku ezerā, Dricānu centra dīķī, Feimaņu ezerā („Aktīvā pludmale”), Bižu ezerā („Košeļova”), Rēzeknes upē („Punduri”), Ilzeskalna centra dīķī, Pārtovas ezerā, Idzepoles ezerā, Rāznas ezerā (Veresovka, Lamaši), Viraudas ezerā, Vertukšnes ezerā, Zosnas ezerā ( Zosnas ciemā), Černostes ezerā, pie Nagļu ciema slūžām (uz Maltas upes), Pūpolu ūdenskrātuvē (Bekši), Ozolmuižas centra dīķī, Pušas ezerā (Pušas ciema centrā), Tiskādu ezerā (Vecružina), pie Spruktu ūdenskrātuves (uz Rēzeknes upes), pie Rēzeknes upes (Poludņu tilts), Dziļūta ezerā, Strūžānu ezerā, Adamovas ezerā (Adamovas ciems), Ančupānu ūdenskrātuvē, Ratnieku ciema dīķī (Čornajas pagasts).

Tika veikti fizikāli-ķīmiskie un mikrobioloģiskie izmeklējumi, kā arī katras peldvietas vizuālie novērojumi.

Atbilstoši peldūdens kvalitātes monitoringa mikrobioloģiskajiem rādītājiem un vizuālās pārbaudes rezultātiem, minētajās peldvietās peldēties atļauts.

Par peldūdeņu kvalitātes monitoringa veikšanu 2017. gadā Rēzeknes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA “Profilaktisko higiēnisko pakalpojumu laboratorija”.

Peldvietas Lubāna ezerā (Gaigalavas pagasta teritorijā) un Rāznas ezerā (Lipušku ciemā pie skolas) ir iekļautas par valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem monitorējamo peldvietu sarakstā.

Par pašvaldības līdzekļiem peldvietu monitorings šajā gadā tiks veikts vienu reizi mēnesī (jūnijā, jūlija un augusta mēnešos).

Informāciju sagatavoja:
Rēzeknes novada pašvaldības Vecākā vides aizsardzības vecākā speciāliste Terēzija Kruste (tel. 646 07195, terezija.kruste@rēzeknesnovads.lv).