Rēzeknes novada pašvaldībā notiek Civilās aizsardzības mācības

Publicēts 16.04.2013

Piedaloties pārstāvjiem no Rēzeknes novada pašvaldības, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts vides dienesta, Zemessardzes, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības, 12.aprīlī Rēzeknes novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības vietējā līmeņa komplekso mācību teorētiskā daļa. Mācību vadītājs, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška pastāstīja, ka mācību mērķis bija pārbaudīt sadarbības iespējas starp institūcijām, kā arī izvērtēt atbildīgo amatpersonu prasmi pieņemt lēmumus krīzes situācijās.

„Viens no svarīgākajiem 12.aprīļa Civilās aizsardzības sēdes uzdevumiem bija sagatavoties mācību praktiskajai daļai, kas ieplānota 13. un 14.septembrī Lendžu pagastā.” Rudenī paredzētajās mācībās tiks pārbaudīta atbildīgo dienestu gatavība situācijai, kad, līdzīgi kā tas bija 1998.gadā, Rēzeknes novada teritoriju skar pēkšņa, lokāla vētra, kas vairākos pagastos izraisījusi nopietnus postījumus, turklāt purvainā mežu apvidū ir pazuduši cilvēki, kā arī notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi. „Šajā gadījumā Civilās aizsardzības komisija veiks koordināciju starp dienestiem, nodrošinās sabiedrības informēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā risinās evakuācijas un izmitināšanas jautājumus,” atklāja Rēzeknes novada pašvaldība komunālinženieris Alberts Kindzulis.

Plānots, ka rudenī gaidāmajās praktiskajās mācībās kopumā būs iesaistīti vairāk nekā simts cilvēki, tostarp 50 zemessargi, 15 ugunsdzēsēji, 15 Valsts policijas darbinieki, kā arī Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes pārstāvji, kuri palīdzēs pazudušo cilvēku meklēšanā. Jāatzīmē, ka civilās aizsardzības mācības Rēzeknes novada pašvaldībai izmaksās aptuveni 3000 latu.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste