Rēzeknes novada dienas Ozolaines pagastā

Publicēts 21.07.2020

Līdzīgi kā daudzas citas lietas šogad pasaulē, arī Rēzeknes novada dienu pirmo reizi aizvadījām neparastā formātā – rūpējoties par novada iedzīvotāju veselību un drošību, kā arī likumu ievērošanu, katrs no Rēzeknes novada 25 pagastiem novada dienu svinēja sava pagasta ietvaros. Ozolaines pagasts svētkus ieskandināja jau 17. jūnijā, izvēloties šobrīd tik aktuālo kultūras pasākumu organizēšanas vietu – daudzdzīvokļu māju pagalmus.

Bekšu ciemā, starp mājām Nr.4 un Nr. 5, plkst. 21:30 pagasta pašdarbnieki un vieskolektīvi parūpējās par jestru noskaņojumu koncertā “Mēs – savam novadam!”. Skanīgas un temperamentīgas dziesmas izdziedāja viesi no Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama – Kazaku dziesmu ansamblis “Lazorevij cvetok” (vadītāja Tatjana Rasčosova). Ciemiņi no Feimaņiem – eksotisko deju grupa “Fazira” (vadītāja Ilga Marejeva) ne tikai brīnišķīgi dejoja, bet katru deju papildināja ar īpaši dejai piemērotiem krāšņiem tērpiem. Ar latgalisko garu pasākumu kuplināja Ozolaines pagasta folkloras kopa “Zeile” (vadītāja Ināra Blinova), bet kontrastā ar kazaku temperamentu, eksotisko deju krāšņumu un latgaliešu tautasdziesmu spēku, mierīgāku un apcerīgāku noskaņu ar dziesmām akustiskās ģitāras pavadījumā radīja Lāsma Inkina. Neparastu atmosfēru radīja arī improvizētā skatuve – traktora piekabe, kura, izrotāta ar lampiņu virtenēm un meijām, bija krāšņa un neatpalika no citām skatuvēm un koncertvietām!

Pasākuma gaitā bija iespēja izspēlēt “Rēzeknes novada izzināšanas spēli” – dažādus uzdevumus par novada vēsturi, ģeogrāfiju un cilvēkiem, bet pēc koncerta pasākuma apmeklētāji tika cienāti ar Ozolaines Tautas nama senioru kluba “Uguntiņa” sarūpētajiem gardumiem. Uzlādēti ar pozitīvām emocijām pēc koncerta un sasildījušies ar siltu tēju un pīrāgiem, ozolainieši sanāca uz brīvdabas kino vakaru, kurā tika demonstrēta Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis”.

Paldies pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem par brīnišķīgo atmosfēru visa vakara gaitā, daudzdzīvokļu namu iemītniekiem par pacietību un atsaucību! Paldies brīvprātīgajiem par palīdzību pasākuma organizēšanā. Šis noteikti nebija pēdējais pasākums daudzdzīvokļu namu pagalmos, jo sasniedza pat tādu auditoriju, kas  pasākumus Tautas namā apmeklē maz. Uz tikšanos citos Ozolaines pagasta svētkos 8.augustā!

Lāsma Inkina, Ozolaines Tautas nama vadītāja

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0