Rāznas NP teritorijā notverti makšķernieki ar nelikumīgiem makšķerēšanas rīkiem un līdakām

Publicēts 03.02.2016

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 2016. gada 31. janvārī, apsekojot Rāznas Nacionālā parka teritorijā esošo Bezļesjes ezeru un pārbaudot makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas valsts vides inspektori aizturējuši trīs makšķerniekus.

Aizturētie ir 1994.gadā, 1974.gadā un 1966.gadā dzimušie Ludzas novada iedzīvotāji. Viens bija bez makšķerēšanas kartes, viņam līdzi bija 14 ūdas, paredzētas izlikšanai ezerā. Savukārt vēl divi bija jau izlikuši attiecīgi 15 un 16 ūdas – un to daudzums krietni pārsniedz vienlaikus atļauto makšķerēšanas rīku skaitu – divus makšķerēšanas rīkus iekšējos ūdeņos, ja katram rīkam ir ne vairāk par trim jebkura veida āķiem; vairākžuburu āķi uzskata par vienu āķi.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Dainis Tučs:

“Pārkāpēji darbojās ļoti uzmanīgi. Nelikumīgi izliktās ūdas bija pamanītas teritorijas apsekojuma laikā jau sestdien, tamdēļ svētdien kopš agra rīta atradāmies slēpnī, lai sagaidītu ierodamies makšķerniekus. Apmēram pusotru stundu tie makšķerēja, un tikai tad devas pārbaudīt izliktās ūdas. Tajā brīdī tad arī aizturējām nelikumīgo makšķerēšanas rīku īpašniekus”.

Zivju resursiem nodarītie zaudējumi aprēķināti 174 eiro par sešām nelikumīgi iegūtām līdakām. Inspektori sastādīja trīs administratīvo pārkāpumu protokolus, un vainīgajiem uzlikts administratīvais sods, kopsummā par 280 eiro.

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori arī turpmāk veiks reidus, lai kontrolētu makšķerēšanas noteikumu ievērošanu un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izmantošanas un aizsardzības noteikumu ievērošanu pārraugāmajās teritorijās.

Iestādes Latgales reģionālā administrācija aicina ziņot par nelikumībām Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoriem Aleksandrs Savičam (28703840), Dainim Tučam (26528739), Dagnim Vasiļevskim (26112686).

Vienlaicīgi vēršam makšķernieku uzmanību, ka 2016. gada 1.februārī spēkā stājušies jauni noteikumi – 2015. gada 22. decembra noteikumi Nr. 800” Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi”. Vairāk skatīt šeit: http://likumi.lv/ta/id/279205

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa
Papildus informācija: Regīna Indriķe,
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja
Mob. tel.: 29139677