Piešķir RSEZ komercsabiedrības statusu diviem jauniem uzņēmumiem – „KT centrs” un „Atmosclear CHP”

Publicēts 19.06.2014

Pašvaldību iestādes “Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” Uzraudzības padome 2014. gada jūnijā pieņēmusi lēmumus par Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrības statusa piešķiršanu diviem jauniem uzņēmumiem. Tādējādi kopumā RSEZ komercsabiedrības statuss būs jau 17 komercsabiedrībām, kuras varēs piemērot Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā un nodokļu atvieglojumu likumdošanā noteiktās nodokļu atlaides, un tas ir lielākais rādītājs RSEZ likuma darbības laikā kopš 1997.gada.

Lēmums par RSEZ komercsabiedrības statusa piešķiršanu SIA “KT centrs” pieņemts 2014.gada 6.jūnijā, uzņēmums plāno ieviest ražošanā zinātniskā procesa ietvaros izstrādāto speciālo metināšanas elektrodu (zīmuli). Produkts ir patentēts, galvenais produkta mērķa tirgus ir ES, NVS un Latīņamerika. Projekta īstenošanas rezultātā varētu tikt izveidotas 20-30 jaunas darba vietas.

RSEZ komercsabiedrības statusu Uzraudzības padome 2014.gada 12.jūnijā lēmusi piešķirt arī SIA „Atmosclear CHP”, kuru jau dibinājis viens no ekonomiski aktīvākajiem un lielākajiem uzņēmums – koka granulu ražotājs „NewFuels” RSEZ SIA. Uzņēmums „Atmosclear CHP” ražos kokskaidu granulas, kā arī elektroenerģiju un siltumu. Kopējās investīcijas projektā ir 10,5 miljoni EUR. Saimniecisko darbību paredzēts uzsākt 2015.gadā. Uzņēmums nodrošinās 5 jaunas darba vietas, galvenokārt ražošanas un inženierzinātņu speciālistiem.

Līdz šim ar RSEZ komercsabiedrības statusu darbojās 15 uzņēmumi, kuros nodarbināti vairāk nekā 760 strādājošie. RSEZ reģistrētās kapitālsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides (nekustamā īpašuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis), gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, kā arī veicot ieguldījumus.

2013.gadā kopējais RSEZ komercsabiedrību apgrozījums bija 54,5 milj. EUR, uzņēmumos pagājušajā gadā veiktas investīcijas vairāk nekā 11,5 milj. EUR apmērā. Lielākās investīcijas ražošanas attīstībā un modernajās tehnoloģijās pērn veiktas finiera saplākšņa ražotnē „VEREMS”, kokskaidu granulu ražošanas uzņēmumā „NewFuels” un metālapstrādes uzņēmumā „LEAX Rēzekne”. Turklāt vairāk nekā 80% no visām tiešajām ārvalstu investīcijām Rēzeknē ir veiktas tieši RSEZ uzņēmumos.

Sagatavoja Skaidrīte Baltace
Pašvaldību iestāde „Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde”
Atbrīvošanas alejā 93, Rēzekne, LV 4601

Tālrunis 64625941, e-pasts info@rsez.lv, www.rsez.lv