Pēc idejām uz Čehiju, Vāciju un Nīderlandi

Publicēts 25.10.2018

LATLIT_logo_LAT_full_CMYKEindhovena, Berlīne un Prāga ir Eiropas pilsētas, uz kurām mācību vizītēs Interreg V- A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.- 2020. gadam projekta LLI- 386 „Trans-form” ietvaros dosies teritoriju plānošanas un būvvalžu speciālisti, un citi, kuru darbs pašvaldībā saistīts ar teritoriju attīstības plānošanu. Braucienu mērķis ir pieredzēt degradēto teritoriju veiksmīgos atdzimšanas stāstus un tikties ar vietējām iestādēm, kas tos īsteno. Čehija ar galamērķi Prāga izvēlēta kā post-sociālisma valsts, kura, izmantojot ES struktūrfondu atbalstu, stiprinājusi zināšanas un pieredzi degradēto teritoriju sakārtošanā, Berlīne Vācijā ir interesanta ar degradēto vietu pārveidošanu par zaļajām zonām, savukārt Eindhovena Nīderlandē ir līdere inovatīvu ideju realizēšanā šāda veida vietās, tajās radot jaunas teritorijas mākslai, birojiem, rezidencēm. Pirmajā četru dienu mācību braucienā pēc jaunām idejām uz Prāgu projekta Latvijas un Lietuvas partneru speciālisti dosies no 2018. gada 29. oktobra līdz 1. novembrim.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma apmērs projektam: 442 296,58 EUR.

Līga Upeniece, Projekta informācijas speciāliste

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. Programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu