Noslēgušās Rēzeknes novada attīstības programmas publiskās apspriešanas sanāksmes

Publicēts 19.12.2018

Rēzeknes novada attīstības centros  – Dricānos, Kaunatā, Maltā un Rogovkā, kā arī Rēzeknes novada pašvaldībā 12. un 13. decembrī notika Rēzeknes novada attīstības programmas 2019. – 2025. gadam publiskās apspriešanas sanāksmes, kurās iedzīvotāji varēja iepazīties ar programmu, izteikt savus komentārus un ieteikumus.

Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema un programmas izstrādātāja SIA “Reģionālie projekti” pārstāvis Ivo Narbuts iepazīstināja sanāksmju dalībniekus ar Rēzeknes novada Attīstības programmu, kas ir pašvaldības vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments turpmākajiem 7 gadiem. Programmā tiek noteiktas vidēja termiņa prioritātes un pasākumi pašvaldības ilgtermiņa uzstādījumu īstenošanai. Attīstības programma izstrādāta saskaņā ar Rēzeknes novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2033, izvērtējot nacionālā līmeņa, Latgales plānošanas reģiona un blakus esošo pašvaldību plānošanas dokumentus. Attīstības programma sevī ietver esošās situācijas raksturojumu, stratēģisko daļu, rīcības un investīciju plānu, kā arī attīstības programmas īstenošanas un uzraudzības kārtību.

Pašreizējās situācijas raksturojums parāda novadā esošo situāciju, tajā sniegts dažādu jomu novērtējums novadā no Attīstības programmas ietvaros organizētajām tematiskajām grupām, Stratēģiskā daļa parāda to, ko novads vēlas sasniegt laika posmā no 2019. līdz 2025. gadam, Rīcības plāna sadaļā tiek noteikti pasākumi un aktivitātes noteikto uzdevumu izpildei, iznākuma rezultatīvie rādītāji, atbildīgie par pasākumu izpildi, izpildes termiņš vai periods un finanšu resursu avoti, Investīciju plānā tiek analizētas Rēzeknes novada pašvaldības nozīmīgākās investīcijas un projektu idejas, savukārt ar Īstenošanas uzraudzības un novērtēšanas kārtību tiek novērtēta novada attīstība un programmas ieviešanas izpilde.

Sanāksmēs ikvienam bija iespēja iepazīties ar Attīstības programmas projekta sadaļām, iedziļināties Investīciju plānā un paust savu viedokli par nākotnē plānotajiem projektiem.

Kopumā sapulces apmeklēja 116 novada iedzīvotāji.

Attīstības plānošanas nodaļa pateicas pagasta pārvaldēm un iedzīvotājiem par atsaucību un izrādīto interesi, piedaloties Attīstības programmas publiskajās apspriešanas sanāksmēs.

Atgādinām, ka līdz 2018. gada 28. decembrim ar Rēzeknes novada attīstības programmu 2019. – 2025. gadam var iepazīties novada mājaslapā (http://horse.rezeknesnovads.lv/rezeknes-novada-attistibas-programma-2019-2025-gadam/), kā arī izdrukātā variantā – Rēzeknes novada pašvaldībā, Atbrīvošanas alejā 95a, 17. kabinetā un sniegt savus ieteikumus.

Tatjana Volka,
Attīstības plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja

DSC_0014DSC_0013 Kaunata_IMG_20181212_130839-photo Nautreni_IMG_20181213_101953_BURST1-photo