Noslēdzies projekts „Tautas tērpu izgatavošana Lūznavas pagasta senioru deju kopai “Lūznava””

Publicēts 03.12.2018

Lūznavas pagastā 2018. gada nogalē ir noslēdzies projekts, kura ideja “Tautas tērpu izgatavošana Lūznavas pagasta senioru deju kopai „Lūznava”” (Nr.2017/AL15/4/AO19.22.02/20) tika iesniegta ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” programmā un veiksmīgi realizēta. Tautas tērpu izgatavošanas projekts tika atbalstīts 4500 EUR apmērā.

Projekta mērķis bija veicināt iedzīvotāju pašiniciatīvu darboties senioru deju kopā  “Lūznava“, uzlabojot kopas priekšnesuma kvalitāti un estētisko noformējumu. Projekta ietvaros tika izgatavojoti 10 sievu un 10 vīru Latgales tautas tērpu komplekti. Tautas tērpu komplektā sievietēm izgatavots: 10 sieviešu garie krekli, 10 sieviešu vestes, 10 pārpieri, 10 villaines, 10 priekšauti, 10 galvasauti, 10 saktiņas. Vīriešu tautas tērpa komplektā tika izgatavots: 10 vīriešu krekli, 10 vīriešu vestes, 10 vīriešu bikses, 10 pusgarie svārki.

Ar jaunajiem tērpiem jau ir dejots ES mantojuma dienu pasākumā Lūznavā, Muzeju nakts pasākumā Maltā, Mātes dienas pasākumā Pušā, Līgo svētkos Čornajas pagastā, Ratnieku pagasta svētkos, sadancī Dricānos, kā arī sava pagasta tradicionālajos svētkos. Bet lielākais gandarījums dejotājiem gūts XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Lepnums par savu novadu, pagastu, par to, ka esam daļa no savas valsts un darām to savai Latvijai. Jaunajos tērpos dejotāji jūtas staltāki, iznesīgāki un pārliecinātāki. Ar dedzību un neatlaidību dejotāji turpina apgūt jaunas dejas, tā turpinot plašā kultūras mantojuma iedzīvināšanu un popularizēšanu.

Inga Žirgule,
projekta vadītāja

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē.
logo

ES Luzn2ES Luzn3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0