Lieli un mazi tikās ikgadējā Rēzeknes Novada dienā

Publicēts 24.07.2013

20.jūlijā ģimenes un draugi pulcējās ikgadējā Rēzeknes Novada dienā Ančupānu kartodromā. Jau no diviem dienā ikvienam interesentam bija iespēja iepirkties amatnieku tirdziņā un nogaršot neparastus ēdienus kulinārā mantojuma festivālā. Mazākie novada dienas apmeklētāji varēja doties izjādē ar poniju, kā arī piedalīties sacensībās „Mazais stiprinieks”, kur, veicot dažādus aizraujošus uzdevumus, dalībniekiem bija iespēja apmeklēt astoņas valstis, piemēram, Francijā Eifeļtornis bija palicis pavisam mazs, un uz tā vajadzēja uzsviest cilpu, savukārt Ēģiptē Faraona uzraudzībā mazajiem sportistiem vajadzēja uzbūvēt savu piramīdu.

Lielākie sportisti Rēzeknes Novada dienā varēja pārbaudīt savu cīņas sparu strītbola sacensībās. Spēļu laikā vairākkārt saule mijās ar lietu, tomēr spēlētājiem tas netraucēja cīnīties par vietām uz goda pjedestāla un „SEB Banka” sarūpētajām balvām. Meiteņu grupā uzvarēja komanda „Zīles” no Ozolmuižas pagasta, savukārt no vīriešu komandām labākā bija „Info Team”.

Puspiecos pēcpusdienā ar novada folkloras ansambļu sadziedāšanos „Zynu, zynu tāva sātu” sākās Rēzeknes Novada dienas muzikālā daļa. Pēc tam ar Rēzeknes novada himnu – Normunda Zuša „Himna dzimtajam novadam” – autora izpildījumā sākās koncerts „Dziedam un dejojam savam novadam”. Koncertā piedalījās arī Rēzeknes novada kori un deju kolektīvi, vokālā studija „Skonai”, Rēzeknes Zaļo pakalnu koris, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, kā arī vieskolektīvi no Kupišķiem (Lietuva) un Postavi rajona (Baltkrievija).

Rēzeknes novada dienas svētku koncertā tika godinātas novada kuplākās un aktīvākās ģimenes, kā arī zelta pāri. Ģimenes saņēma gan Rēzeknes novada sarūpētās veltes, gan arī atbalstītāju – „Swedbank”, AS „Sadales tīkls” un VAS „Latvijas Valsts meži” – speciālbalvas.

Zelta pāra titulus šoreiz saņēma četras ģimenes: Kaunatas pagasta iedzīvotāji Irēna Mirdza un Dominiks Čudari, kuri 2.augustā svinēs 60 laimīgā laulībā pavadītus gadus jeb Dimanta kāzas, Valērija un Donats Laizāni no Strūžānu pagasta, kam šogad apritējuši 55 kopdzīves gadi, svinot skaistās Smaragda kāzas, Nagļu pagasta iedzīvotāji Bronislava un Jeronims Oreniši, kuri šopavasar nosvinējuši 55 gadus laulāta pāra statusā un kurus vietējie dēvē par aktīvākajiem pagasta senioriem, kā arī Marija un Jānis Sondori, kas Jāņa dzimtas mājās Ilzeskalna pagastā mīt jau no 1957.gada.

Par Gada Kuplāko ģimeni tika atzīta Martinovu ģimene no Nautrēnu pagasta Laizānu ciema. Rasma un Pēteris Martinovi audzina deviņus bērnus un trīs mazbērnus. „Ģimene ir aktīva, strādīga, izpalīdzīga un, lai cik grūti reizēm klājas, Martinovu ģimene nekad nekrīt pesimismā, bet atrod risinājumu un pierāda, ka arī Latgales laukos cilvēki var dzīvot labi un iztikt bez pabalstiem, ja tikai domā ar galvu un strādā čaklām rokām” – tā par ģimeni konkursa pieteikumā rakstīja Nautrēnu pagasta pārvaldes Bāriņtiesas vadītāja Tatjana Pujate. Jāatzīmē, ka 2007. gadā ģimenes svētkos „Latvijas lepnums un spēks” Rasma Martinova ieguva titulu „Lieliskā mamma”.

2013.gada Aktīvākās ģimenes titulu saņēmu Ludboržu ģimene no Nautrēnu pagasta, kurā enerģiski un darbīgi ir visi ģimenes locekļi – vecmamma Antoņina vairāk nekā 20 gadus dzied etnogrāfiskajā ansamblī „Rogovka”, tētis Jānis vienmēr atbalsta pagasta pasākumu rīkošanu gan palīdzot ar tehniku, gan ziedojot materiālās vērtības, mamma Elvīra palīdz jauniešiem dažādu radošu iniciatīvu realizēšanā, piemēram, bez atlīdzības šujot tērpus jauniešu rīkotajos pasākumos, meita Sintija strādā par pagasta jaunatnes lietu speciālisti, vada jauniešu muzikālo teātri „ArtTūrs” un grupu „Citronu saldējums”, dejo jauniešu deju kolektīvā „Troks voi”, kā arī raksta un realizē projektus, meita Signija palīdz un atbalsta māsu, organizējot dažādus pasākumus jauniešiem, piedalās muzikālajā teātrī “ArtTūrs”, kā arī dzied grupā “Citronu saldējums” un Solvitas Pavlovskas vadītajā „Draugu” korī, savukārt dēls Armands aktīvi strādā tēva veidotajā zemnieku saimniecībā „Mežlejas Lauks”.

Vakara koncertā skatītājus priecēja „Dziedošo ģimeņu” šovā iepazītās ģimenes: Pavlovsku, Puncuļu un Tikovsku saimes, savukārt nakts ballē varēja lustēties kopā ar grupām „Jumprava”, „Credo”, „Peec lietus”, „Igo un grupa”, „Ginc&Es” un citiem mūziķiem.

Rēzeknes Novada dienas pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši Rēzeknes novada iedzīvotāji, kā arī viesi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Intars no Viļāniem pastāstīja, ka Rēzeknes Novada dienu apmeklē jau otro gadu un ik reizi pavada lielisku vakaru kopā ar ģimeni: „Garastāvoklis ir ļoti labs, un to nesamaitās arī vēsais un lietainais laiks”, savukārt Kristapam no Cēsīm Rēzeknes Novada diena atsaukusi atmiņā Dziesmu svētkus: „Tikpat atraktīvi, skanīgi un jautri!”

Jāatzīmē, ka Rēzeknes Novada dienas pasākuma civiltiesisko apdrošināšanu 10 tūkstošu latu vērtībā dāvināja „BTA apdrošināšana”. Kā uzsver „BTA” Ziemeļu reģiona direktora vietniece Rita Kurmeļova: „Lai ikviens svētku dalībnieks justos droši sev visapkārt!” Tāpat „BTA” sagādāja arī septiņas dāvanu kartes novada pašdarbības kolektīvu turpmāko braucienu apdrošināšanai.

Svētku koncertā, uzrunājot klātesošos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs novēlēja ikvienam sajust vienreizējo vienotības sajūtu, kas rodas sapulcējoties kopā, plecu pie pleca: „Lai kopības sajūta, ko sajūtam šajos svētkos mūs pavada visu gadu līdz nākamajiem svētkiem, dodot spēku un iedvesmu jauniem darbiem un sasniegumiem!”

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0