Kaunatas jauniešu centra „Buras” gada spilgtākie mirkļi un jautrie piedzīvojumi

Publicēts 12.01.2021

Gadu mija ir īstais brīdis atskatīties uz paveiktajiem darbiem, atcerēties jautros piedzīvojumus un spilgtākos mirkļus. Gada laikā paveicām daudz interesantu un vērtīgu darbu, rīkojām pasākumus, neformālās apmācības, radošās darbnīcas, labdarības akcijas, kulinārijas meistarklases, nodarbības, konkursus un sporta nedēļas, filmējām un montējām video atskatus un video apsveikumus svētkos, kā arī realizējām trīs projektus. Piedalījāmies Pankūku nedēļā, Novada dienā Kaunatā, sporta pasākumos citos novada pagastos, mākslas plenērā Stoļerovā. Mēs augam, attīstāmies un izglītojamies – piedalījāmies apmācībās un semināros.

Pateicoties mūsu pagasta visaktīvākajiem, visforšākajiem un vissuperīgākajiem jauniešiem, gada sākumā saņēmām Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvu 2019 nominācijā „Aktīvākais jaunatnes pagasts” .

Jauniešu centrs rīkoja akciju „Ķepa ķepai”, kuras laikā vācām siltus deķus, paklājus, matračus, barību… Februāra sākumā jaunieši apmeklēja Rēzeknes dzīvnieku patversmi, lai dzīvnieciņiem nogādāt siltas sedziņas un gardas maltītes!

Vasaras vidū Kaunatas jauniešiem bija lieliska iespēja izbaudīt patīkamu brīvdienu svaigā gaisā, iegūt jaunas emocijas un pozitīvi uzlādēties, izmēģināt tādu jauko izklaidi kā kajaku brauciens. Saule, ūdens, putnu dziesmas, skaistās spārītes, zilganmelni taurenīši un fiziskā slodze lika mums aizmirst ikdienas rūpes, ieklausīties un ieskatīties dabā, iepazīt Rēzeknes upes līkumus, krūmainos krastus un niedru malas. Mūsu maršruts bija Kaunata – Spruktu HES. Maršruts bija mainīgs, interesants un neprognozējams. Šķēršļu pārvarēšana radīja mūsu ceļojumam ekstrēmu sajūtu.

Jūlijā, pateicoties sponsoriem, Kaunatas jaunieši devās vakara piedzīvojumā kopā baudīt Rāznas saulrieta krāsu spēles, sajust vēju sejā, sagaidīt noslēpumaino mēnesi un pirmās zvaigznes tumšajās debesīs ar Buru Guru jahtu.

Kopā ar jauniešiem piedalījāmies Rēzeknes novada Kopības skrējienā. Mūsu skrējiena posms bija Stoļerova – Kaunata. Tika paveikti 14.5 km. Jaunieši kārtējo reizi parādīja savu raksturu, pārliecību par sevi, gribasspēku, sportisko sagatavotību, jo daži paveica visu skrējiena posmu.

Jūlija beigās neformālo apmācību ietvaros jaunieši no Kaunatas pagasta un Rēzeknes apmeklēja ievērojamus dabas un kultūras objektus, muzejus, darbnīcas, piemājas saimniecības un tūrisma vietas Kaunatas pagastā. Notika tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, pankūku un kūpinātu zivju degustācijas, pirts apmeklējums, zirgu izjādes, nodarbības un meistarklases, pārgājieni, pikniki un pusdienas dabā, nakšņošana pie Rāznas ezera. „Braucam Kaunatu lūkoties!” – tā skan gan aicinājums ciemiņiem, tūristiem un viesiem, gan neformālo apmācību projekta nosaukums, gan arī jauniešu izveidotā bukleta sauklis.

Rudens sākumā tika īstenots Rēzeknes novada atbalstītais jaunatnes iniciatīvu projekts „Jautrie starti”. Tika organizēti jauniešu centra „Pagalma svētki” ar jautrajām individuālajām stafetēm, rudens fotopieturu un gardām pankūkām ar dažādiem pildījumiem. Bērniem un jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savu veiklību, atjautību, izdomu un spēku dažādos pārbaudījumos.

Septembra mēnesī Kaunatas jauniešu centrā „Buras” tika īstenots Rēzeknes novada atbalstītais jaunatnes inventāra un aprīkojuma projekts „Tur, kur aktīvi jaunieši mīt!”. Tika iegādāts tūrisma inventārs.

Kaunatas pagrieziena pieturas jaunais izskats un brīnišķīgās pārvērtības arī ir mūsu jauniešu darbs. Pieturā tapa skaists zīmējums, kurš atspoguļo Rāznas ezera saulrietu un mūsu aktīvos jauniešus.

Oktobra sākumā devāmies baudīt slidošanas priekus uz „Olimpisko centru Rēzekne”. Tika piedzīvoti gan pirmie soļi, gan kritieni uz ledus, gūti mazi sasniegumi slidošanā, kā arī nostiprinātas prasmes manevrēšanā un paaugstināts slidošanas prasmju līmenis, baudīta kopā būšana un lieliski pavadīts vakars.

Latvijas Veselības sporta nedēļas 2020 jeb MOVE Week ietvaros organizējām sporta nedēļu. Aktīvas un sportiskas nedēļas laikā Kaunatā notika orientēšanās, rudenīga veselības nūjošanas pastaiga un lēcieni ar lecamauklu. Sporta pasākumos piedalījās gan jaunieši, gan bērni, gan arī vecāki.

Decembra sākumā jauniešu centrs “Buras” organizēja attālinātā režīmā radošo “Rūķu darbnīcu”, kad bērni un jaunieši darbojās katrs savās mājās. Tika veidoti Ziemassvētku jautrie rūķi no papīra un vienreizējiem šķīvjiem, kuri pašlaik rotā jauniešu centra logus. Katram dalībniekam bija iedots paraugs, kā arī materiāli no kā veidot rūķīšus. Kaut arī darbojāmies katrs atsevišķi, tomēr ar prieku, aktīvi, čakli un aizrautīgi! Paldies dalībniekiem!

Laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu sadarbībā ar Kaunatas pagasta pārvaldi organizējām Ziemassvētku labdarības akciju, kuras laikā sarūpējām dāvanas un apciemojām pagasta vientuļos pensionārus un represētās personas.

Paldies Kaunatas pagasta pārvaldei par ieinteresētību un sniegto atbalstu jauniešu dzīves uzlabošanā, par mūsu jauniešu centra darbības nodrošināšanu, atbalstu dažādu pasākumu un iniciatīvu organizēšanā! Mēs esam gatavi jauniem uzaicinājumiem, piedzīvojumiem un sasniegumiem!

Lai radošām idejām un labiem darbiem bagāts Jaunais 2021.gads!

Kaunatas jauniešu centra „Buras” vadītāja Tamāra Kablanova

Foto no jauniešu centra arhīva

20200129_18534820200212_152059 20200704_075401 20200725_212933 20200728_142154 20200729_115643 20200925_164457 20201002_174734 20201028_161201 20201209_155002 IMG-20200228-WA0022 IMG-20200228-WA0030