Jauni asenizācijas pakalpojumu sniedzēji Rēzeknes novadā

Publicēts 21.10.2020

Lai izpildītu 2017. gada 1. jūlija Ministru Kabineta noteikumu prasības par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu, Rēzeknes novadā sācis darbu vēl divi asenizācijas pakalpojumu sniedzēji- Silmalas pagasta zemnieku saimniecība “Līčupe”, Pustinka, Silmalas pagasts, Rēzeknes novads, tel.: 26568623, 26660668, e-pasts: jonss76@inbox.lv, Silmalas pagasta attīrīšanas iekārtas Kruķos, Štikānos, Vecružinā. Aleksejs Ksendzovs, Jaunatnes iela 8/64, Malta, Rēzeknes novads, Tel.: 26541963, E-pasts: Lewa15@inbox.lv

Līdz šim novadā šādu pakalpojumu sniedza tikai viens reģistrēts asenizators, kas sniedza decentralizētās kanalizācijas pakalpojumus – SIA “Rēzeknes ūdens” (tālr. 64625066, 64622016).

Ministru Kabineta noteikumu par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu prasības attiecas uz ikvienu ciemā vai pilsētā reģistrētu īpašumu, ja māja, dzīvoklis (vai vasaras namiņš) nav pieslēgti centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Noteikumi neattiecas uz lauku teritorijām, tostarp viensētām. Visas ciemu un pilsētu individuālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, krājtvertnes un septiķi, kas nav pievienoti centralizētai kanalizācijas sistēmai, tiek reģistrēti īpašā pašvaldību datubāzē un tiem noteiktas jaunas apsaimniekošanas prasības.

Līdz ar jaunajiem noteikumiem bija radusies nepieciešamība pēc papildus asenizācijas pakalpojumiem attiecīgajās teritorijās. Rēzeknes novada pašvaldība 2018. gada 6. decembra domes sēdē ir apstiprinājusi saistošos noteikumus par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību. Tie nosaka prasības arī asenizācijas pakalpojumu sniedzējiem. Lai fiziska vai juridiska persona varētu tikt reģistrēta kā decentralizētās kanalizācijas pakalpojumu sniedzējs, tai ir jābūt tiesīgai veikt kravu autopārvadājumus ar specializētu transportlīdzekli (izņemot, ja pakalpojums tiks sniegts ar traktortehniku, izmantojot asenizācijas mucu), jābūt bez nodokļu parādiem un jābūt noslēgtam līgumam ar notekūdeņu attīrīšanas iekārtu vai specializēto notekūdeņu pieņemšanas vietu īpašnieku. Reģistrācijas iesniegums un minimālās prasības apliecinošie dokumenti iesniedzami personīgi pašvaldībā, elektroniski vai iesūtāmi pa pastu. Asenizatora iesniegums tiek izskatīts un atbilde sniegta 15 (piecpadsmit) darba dienu laikā no tā saņemšanas dienas.

Rēzeknes novada pašvaldība aicina komersantus aktīvāk izmantot šo iespēju un reģistrēties asenizatoru reģistrā, lai sniegtu decentralizētās kanalizācijas pakalpojumus pašvaldības teritorijā. Informācija par asenizatoru reģistrācijas kārtību, prasības un iesniedzamās dokumentācijas saraksts atrodami Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapā: Saistošie noteikumi Nr. 19 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Rēzeknes novada pašvaldībā” (saite: http://horse.rezeknesnovads.lv/saistosie-noteikumi/)

Rēzeknes novada pašvaldība