Izvērtēti Dricānu pagastu apvienības pagastu vadītāju amata pretendenti

Publicēts 19.12.2018
Rēzeknes novada karogs

18. decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā notika konkursa otrā kārta, lai izvērtētu pretendentus uz vakantajiem Dricānu pagastu apvienības pagastu pārvalžu vadītāju posteņiem. Par visatbilstošākajiem kandidātiem konkursa Nolikuma prasībām, vērtēšanas komisija atzina Diānu Saksoni (Dricānu un Stružānu pagasts), Valentīnu Pusti (Gaigalavas un Nagļu pagasts) un Tamāru Tutinu (Sakstagala un Kantinieku pagasts), ar kurām tiks slēgtas darba tiesiskās attiecības.

Pagastu sapulcēs izvirzīto kandidātu atbilstību vērtēja novada pašvaldībā izveidota komisija, piedaloties kā novērotājiem Rēzeknes novada domes deputātiem, kā arī Dricānu pagastu apvienības vadītājam Andrejam Tāraudam.

Konkursa pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēja 11 pretendentu iesniegtos dokumentus un izstrādātās darbības programmas, kā arī praktiskā uzdevuma – testa – rezultātus. Jāpiebilst, ka atbilstoši Konkursa nolikuma 6.punktam, darbības programmu pretendenti iesniedza slēgtā aploksnē, parakstot ar brīvi izvēlētu 6 (sešu) zīmju ciparu kombināciju, lai netiktu atklāti dati, pēc kuriem varētu pretendentu identificēt.

Ņemot vērā pirmās kārtas rezultātus, uz otro kārtu – darba interviju – tika uzaicināti 7 pretendenti ar vislielāko punktu skaitu. Pēc darbības programmu, testēšanas rezultātu, kā arī intervijas rezultātu izvērtēšanas, pamatojoties uz Konkursa nolikuma 9., 10., un 11.punktu, Rēzeknes novada pašvaldības komisija Dricānu, Gaigalavas, Kantinieku, Nagļu, Sakstagala un Strūžānu pagasta pārvaldes vadītāja amatam nolēma atbalstīt Diānas Saksones, Tamāras Tutinas un Valentīnas Pustes kandidatūras.

Pēc Konkursa nolikuma prasībām pretendentiem uz pagasta pārvalžu vadītāja amatu jābūt augstākajai izglītībai, zināšanām par normatīvajiem aktiem, kas reglamentē pašvaldības darbu, un spēja tajos orientēties. Tāpat būtiska ir spēja strādāt ar lielu informācijas apjomu, labas analītiskās spējas un komunikācijas prasmes, augsta atbildības sajūta un precizitāte. Vēlama pieredze pašvaldības vai valsts darbā, amata pildīšanai atbilstošas valsts valodas zināšanas, labas datora lietošanas prasmes. Pretendentam bija jāiesniedz pagastu pārvalžu, uz kuru vadītāja amatu pretendē, darbības (attīstības) programmu, uzskaitot esošās problēmas un piedāvājot to risinājumus, kā arī savu redzējumu par Dricānu pagastu apvienībā ietilpstošo pagastu pārvalžu savstarpējo sadarbību un kopīgu jautājumu risināšanu.

Konkursa 2. kārtā kā novērotāji bija tiesīgi piedalīties Rēzeknes novada domes deputāti un Dricānu, Gaigalavas, Kantinieku, Nagļu, Sakstagala, un Stružānu pagastu iedzīvotāju konsultatīvo padomju priekšsēdētāji vai viņu deleģētie pārstāvji.

Anna Rancāne