Izveidota Rēzeknes novada vēlēšanu komisija

Publicēts 08.12.2020

Apvienojamo Rēzeknes novada, Varakļānu novada un Viļānu novada pašvaldību deputātu kopsapulce 2020. gada 24. novembrī pieņēma lēmumus, ar kuriem par Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Ilonu Turku un par Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas locekļiem ievēlēja Aiju Ščucku, Ingu Šidlovsku, Juri Zvīdriņu, Sarmīti Strodi, Irīnu Klimanovu, Irēnu Čehoviču.

Rēzeknes novada vēlēšanu komisija savā pirmajā sēdē 2020. gada 1. decembrī no komisijas locekļu vidus par vēlēšanu komisijas sekretāru ievēlēja Juri Zvīdriņu.

Izveidotās komisijas darbības mērķis – nodrošināt 2021. gada pašvaldību vēlēšanas novados, kurus skar administratīvo teritoriju apvienošana, tas ir, Rēzeknes, Viļānu un Varakļānu novados.

Kārtējās pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā. Vēlēšanu organizēšanas nodrošināšanai Rēzeknes novada vēlēšanu komisija atbilstīgi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumam vismaz četrdesmit dienu pirms vēlēšanu dienas izveidos vēlēšanu iecirkņu komisijas piecu līdz septiņu locekļu sastāvā.

Vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanai Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs ar atsevišķu lēmumu ne vēlāk kā līdz 2021. gada 5. aprīlim noteiks iecirkņa komisijas locekļu kandidātu pieteikšanas termiņu par to paziņojot apvienojamo pašvaldību mājaslapās un izliekot paziņojumu attiecīgo pašvaldību informācijas sniegšanas vietās.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus vēlēšanu iecirkņa komisijā ir:

1) reģistrētām politiskām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;
2) ne mazāk kā desmit vēlētājiem (vēlētāju grupa);
3) attiecīgās vēlēšanu komisijas loceklim.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju,

1) kurš prot latviešu valodu;
2) kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;
3) kurš vēlēšanās nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;
4) kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts;
5) kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis, izņemot normatīvajos aktos minētajos gadījumos.

Rēzeknes novada iecirkņa komisijas locekļa kandidātu pieteikšanai tiek sagatavotas  noteikta parauga pieteikuma veidlapa. Rēzeknes novada iecirkņa komisijas locekļa kandidāts pieteikums iesniedz novada vēlēšanu komisijai.

Tāpat kā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, pašvaldību vēlēšanām 2021. gada 5. jūnijā varēs pieteikt iecirkņa komisijas locekļu kandidātus 27 vēlēšanu iecirkņos Rēzeknes novadā, 3 vēlēšanu iecirkņos Varakļānu novadā un 5 vēlēšanu iecirkņos Viļānu novadā.

Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka