Informatīvs pasākums – konkurss par sakoptu vidi Rēzeknes novadā

Publicēts 26.02.2010
Rēzeknes novada skolēni un studenti vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kurus uztrauc savas pašvaldības nākotne, kuri gatavi strādāt, lai izveidotu tīrāku un zaļāku vidi Rēzeknes novadā, 2010. gada 2. martā plkst. 10:00 -11:30 tiek aicināti uz informatīvu pasākumu – konkursu Rēzeknes augstskolas 221. auditorijā. Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja gūt informāciju par Rēzeknes augstskolas dizaina un amatniecības katedras programmām „Vides dizains” un „Interjera dizains” un iepazīties ar pasniedzējiem, studentiem un viņu darbiem.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši varēs piedalīties „Zaļo investīciju” konkursā un 5-10 minūšu laikā brīvā formā prezentēt savu ideju par to, kā padarīt kādu Rēzeknes novada pagastu tīrāku un zaļāku. Interesantāko ideju autori tiks aicināti piedalīties forumā „Zaļas kopienas un zaļas investīcijas”, kas notiks 2010. gada 4. martā Lietuvā. Konkursa veiksmīgākajiem dalībniekiem būs iespēja pavadīt trīs dienas starptautiskā nometnē Lietuvā 2010. gada vasarā.
Visi interesenti būs aicināti piedalīties Lūznavas dabas parka sakopšanā šī gada maijā un dārznieces Dainas Zvejsalnieces vadībā gūt pieredzi apstādījumu ierīkošanā un veidošanā.
Pasākumus finansiāli atbalsta Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Tīrāku un zaļāku kopienu veidošana Latvijas-Lietuvas austrumu pierobežas reģionos” (Green Investments). Projekta mērķis ir rosināt jauniešus domāt par tīras vides saglabāšanu, iesaistīt „Zaļo kopienu” veidošanā un sekmēt viņu interesi par „zaļajām” tehnoloģijām.
Sīkāka informācija pie projekta koordinatores Intas Rimšānes
Rēzeknes novada pašvaldība