IN MEMORIAM. Ausma Bicāne (24.03.1958.-23.12.2020.)

Publicēts 23.12.2020

Ziemassvētku priekšvakarā mūžībā aizgājusi Rēzeknes novada Dricānu bāriņtiesas priekšsēdētāja, Verēmu pamatskolas skolotāja Ausma Bicāne.

A.Bicāne pēdējos dzīves mēnešus strādāja par Rēzeknes novada Dricānu bāriņtiesas priekšsēdētāju, līdz tam bija priekšsēdētājas vietniece. Līdz novada bāriņtiesu reorganizācijai (līdz 01.06.2019.) – par Rēzeknes novada pašvaldības Vērēmu bāriņtiesas priekšsēdētāju.

Ausmas ikdiena bija cieši saistīta ar bērniem – gan skaidrojot ķīmijas un ģeogrāfijas pamatus skolēniem, gan aizstāvot dzīves pabērnu – bāreņu un nelabvēlīgo ģimeņu atvašu – tiesības un intereses bāriņtiesas priekšsēdētājas darbā. Darbā, kas nebija vienkāršs, prasīja daudz pacietības, enerģijas, un bieži bija nepateicīgs. Apbrīnojama bija Ausmas spēja pat smagas konfliktsituācijas risināt konstruktīvi, saglabājot objektivitāti un cilvēkmīlestību. Darba kolēģi Ausmu raksturo ļoti pozitīvi – gan kā vadītāju, gan līdzcilvēku, ar kuru varēja izrunāt un rast risinājumu sarežģītos, dažreiz bezcerīgos gadījumos. Visu mūžu Ausma saglabāja optimismu un dzīvesprieku, nekad nebija nīgra vai neapmierināta, viņai bija lieliska humora izjūta un spēja pasmaidīt par sevi.

Katru vasaru Ausmas mazdārziņā puķes ziedēja kā botāniskajā dārzā, sārtvaidži tomāti garšoja kā nekur citur, eksotiskās istabas puķes priecēja apkārtējos ar neparastiem krāšņiem ziediem. Nu dārzs ir palicis bez savas kopējas. Tomēr jātic, ka tās sēklas, ko viņa sējusi cilvēku dzīvēs, sazaļos un nesīs augļus vēl ilgi.

Rēzeknes novada pašvaldība