Ieviests projekts „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Feimaņu ciemā”

Publicēts 29.11.2013

2013.gada 19.oktobrī Rēzeknes novada Būvvaldes un Feimaņu pagasta pārvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā rekonstruēto Feimaņu ciema ūdenssaimniecības attīstības projektu (identifikācijas Nr. 3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/130). Projekta gaitā būvuzņēmējs personu apvienība „UNL-K”, vadošais biedrs SIA „LEVEN” ir veicis esošā urbuma tamponāžu, jauna artēziskā urbuma 3.0 l/sek izbūvi, ūdensapgādes tīklu ar kopējo garumu 2.3 km rekonstrukciju, kā arī tika rekonstruēti un uzbūvēti kanalizācijas tīkli ar kopējo garumu 1.8 km, uzstādīta jauna kanalizācijas sūkņu stacija un izbūvēts spiedvads 0.1 km garumā.

Izbūvējot jaunu artēzisko urbumu, ūdensapgādes tīklā padotā ūdens kvalitāte atbilst normatīvo aktu prasībām. Tamponējot esošo artēzisko aku, tika sakārtota apkārtējā vide. Jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un spiedvada izbūve dos iespēju centralizētās apgādes pakalpojumu saņēmējiem izmantot arī notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumus.

Īstenotā projekta rezultātā samazināsies avāriju skaits. Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Feimaņu ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību.

Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Feimaņu ciemā” kopējās izmaksas sastāda: 263 017 LVL, no kurām  Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 221 280 LVL apjomā (85% no attiecināmām izmaksām).