Graudu un rapšu audzētāju konference Viļānos

Publicēts 17.02.2016

4. martā Viļānos norisināsies Austrumlatvijas reģiona graudu un rapšu audzētāju konference, ko SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs” (LLZC) organizē sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību. Konferences laikā tiks piedāvāta jaunākā informācija par graudaugu šķirnēm, mēslojumu, augu aizsardzības līdzekļiem, jaunāko tehniku un 2015. gada izmēģinājumu rezultātiem.

LLZC darbības mērķis ir zinātniski pētnieciskais darbs lauksaimniecībā, tā zinātniskā darbība ir virzīta uz lauksaimniecības ražošanas attīstības veicināšanu Austrumlatvijas reģionā. Attīstības veicināšanai tiek veikti 14 laukaugu kultūru lietišķie pētījumi audzēšanas tehnoloģiju pilnveidošanā, ieviešot jaunākos un efektīvākos agrotehniskos parametrus. LLZC atzīta par moderno tehnoloģiju prakses vietu laukkopības nozarē. Lai veicinātu zinātnes atziņu ieviešanu ražošanā, LLZC katru gadu organizē lauksaimniecības izstādi – Lauku dienu.

Otrs lielākais LLZC rīkotais pasākums ir Austrumlatvijas reģiona graudu un rapšu audzētāju konference, kura šogad tiek organizēta Viļānos. Kā pastāstīja LLZC vadītāja Dr. agr. Veneranda Stramkale, konference tiek rīkota jau 8 gadus ar mērķi iepazīstināt lauku uzņēmējus ar izmēģinājumos iegūtajiem rezultātiem un svarīgākajiem jautājumiem, kas saistīti ar pavasara sējas organizēšanu.

Šīgada konferencē piedalīsies 11 firmas. Divi uzņēmumi – “AnAgro” un “Agrochema Latvia” – konferencē piedalīsies pirmo reizi, būs arī citu valstu uzņēmumu vadītāji. Ik gadu interese par konferenci aug, par ko liecina arī tas, ka vairākas firmas atkārtoti pieteikušās ierīkot demonstrējuma izmēģinājumus LLZC.

Konferences sākums plkst.10.30 Viļānu kultūras namā, Kultūras laukums 2, Viļāni, Viļānu novads.

Papildus informācija par konferenci un pieteikšanās: Dr.agr. Veneranda Stramkale, SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs”, tālr.: 29465004, e-pasts: strzin@apollo.lv.

Konferences programma

• 10.30-10.35 – Atklāšana. Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova

• 10.35-10.55 – Rapšu, graudu pārdošanas un kooperācijas iespējas Austrumlatvijā, LPKS „Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža

• 10.55-11.15 – Aktualitātes 2016. gada sezonā, „Syngenta” nodaļas vadītājs Gaidis Meikšāns, reģionālais tirdzniecības pārstāvis Dāvids Pundurs