Godinot Latgales atbrīvošanas cīņu simtgadi, Rušenicā notika svinīgs pasākums

Publicēts 20.01.2020

“Latgales atbrīvošanas cīņas nav mazāk svarīgas kā Bermontiāde, bet Latgales kontekstā pat vēl svarīgākas”, tā 16. janvārī uzrunājot Latgales atbrīvošanas cīņu simtgades piemiņas pasākuma dalībniekus Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Rušenicā, sacīja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Pieminot šo cīņu simtgadi, pie pieminekļa 3. Jelgavas kājnieku pulka cīņu vietā pie Rušenicas upes notika svinīgs pasākums, kurā piedalījās un uzrunas teica Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis un Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Pasākuma dalībniekus uzrunāja viesi no Jelgavas- Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona veterāni.

M. Švarcs uzteica Rēzeknes novada iedzīvotāju – Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona veterānu iniciatīvu, pateicoties kurai pērn obelisks 3. Jelgavas kājnieku pulkam tika atjaunots, bet labākai pieejai sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts Meži” līdz obeliskam izveidots celiņš.

Rušenicā tika atklāts piemiņas stends Latvijas armijas 3. Jelgavas kājnieku pulkam, kas pirms simts gadiem piedalījās Latgales atbrīvošanā.

Pasākumā piedalījās VAS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Viktors Reblis, Rēzeknes novada Maltas pagasta apvienības vadītājs Edgars Blinovs, Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska, Zemessardzes 32. kājnieku bataljona, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi, karavīri un veterāni, kā arī Jaunsardzes 2. novada jaunsargi.

Piemiņas stendu iesvētīja kapelāns Haralds Broks.

Pasākumu sadarbībā ar Zemessardzes 32. Kājnieku bataljonu rīkoja Rēzeknes novada pašvaldība.

Diāna Selecka

foto- Aleksandrs Lebeds