Drīzumā Rēzeknes novadā būs vēl viena labiekārtota atpūtas vieta

Publicēts 05.01.2010

Tuvojoties Lubāna ezeram, jau no liela attāluma var ieraudzīt, ka krastmalā notiek jaunas ēkas celtniecība. Patiesībā ēka tur bijusi visu laiku, bet iepriekš noplukušā izskata un krūmu dēļ nebija tik pamanāma – agrāk tā kalpoja kā sūkņu stacija. Tur top ūdenstūrisma attīstības centrs, kuru plānots pabeigt jau šogad. Tas ir projekts, kura realizācijai tiek apgūts Eiropas Savienības finansējums vairāk nekā pus miljona latu apmērā.

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. g. projektu realizē Rēzeknes novada pašvaldība. Tā ietvaros pie Lubāna tiks sakārtota infrastruktūra, tādējādi radot labvēlīgu vidi – iedzīvotājiem atpūtas iespējām un uzņēmējiem jaunu tūrisma pakalpojumu piedāvāšanai.
Vislielākais finansējums plānots tieši ūdenstūrisma attīstības centra būvniecībai, kurā ierīkos konferenču un izstāžu zāles, ģērbtuves, dušas, atpūtas telpu. Blakus centra ēkai būs ūdens sporta inventāra noliktava. Lai cilvēkiem patiktu apmeklēt šo vietu, apkārtnei jābūt labiekārtotai un sakārtotai. Tieši tāpēc projekta īstenotāji ir paredzējuši izveidot futbola un volejbola laukumus, uzstādīt atpūtas soliņus un atkritumu urnas, ierīkot autostāvvietu, apstādījumus un spēļu laukumu bērniem, rekonstruēt tuvumā esošo dīķi un pie ezera uzstādīt koka laipas.
Palielinoties cilvēku plūsmai, arī uzņēmējiem paveras iespējas Lubāna apkārtnē radīt jaunus pakalpojumus, piemēram, ūdenssporta inventāra nomu, ziemā ierīkot slidotavu, slēpošanas trasi u.tml.
„Lubāns ir vieta ar unikāliem dabas resursiem. Mēs esam pārliecināti, ka sakārtojot infrastruktūru un paplašinot aktīvās atpūtas iespējas, tā nenoliedzami varētu kļūt par vienu no populārākajām vietām Latgalē tūristu apmeklējuma ziņā,” atzīst šī projekta vadītāja Ineta Brizga.
Kopējais projekta finansējums Latvijā ir Ls 708 546. No tiem 85 % ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 5% – Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas un 10 % Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums. 2009.gadā jau apgūti Ls 165 140.
Oficiālais šī projekta nosaukums ir „Ilgspējīga tūrisma attīstība Kupišku lagūnas (Lietuva) un Lubāna ezera (Latvija) apkārtnē”. Tā numurs ir LLI-010.