Aizritējusi Rēzeknes novada domes jaunā sasaukuma pirmā sēde

Publicēts 13.06.2013

Šodien, 13.jūnijā, Rēzeknes novada pašvaldībā notika jaunā domes sasaukuma pirmā sēde. Vienbalsīgi, ar 17 balsīm „par” Rēzeknes novada domes vadība arī uz turpmākajiem četriem gadiem uzticēta līdzšinējam domes priekšsēdētājam Monvīdam Švarcam (partiju apvienība „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””). Tāpat vienbalsīgi savā amatā arī uz nākamo sasaukumu apstiprināta priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne („Saskaņas centrs”).

Uzrunājot deputātus un klātesošos, atkal ievēlētais domes priekšsēdētājs M. Švarcs pateicās par uzticību, norādot, ka vienbalsīgs balsojums uzliek vēl lielāku atbildību arī turpmākajā darbā uzklausīt visu deputātu viedokļus, lai ikvienā jautājumā nākamajos četros gadus varētu nonākt pie vienbalsīgiem lēmumiem. M.Švarcs jaunievēlētajiem deputātiem novēlēja strādāt ar aukstu prātu un karstu sirdi: „Lai katrs lēmums būtu objektīvs, un lai kopīgais mērķis nodrošināt līdzsvarotu novada attīstību stāvētu pāri personīgajām vai politiskajām interesēm.” Arī priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne deputātiem novēlēja strādāt kā vienotai komandai, lai Rēzeknes novada vārds izskanētu ne vien kā labākais novads, bet arī kā novads ar saliedētāko deputātu kolektīvu.

Pirmajā domes sēdē arī apstiprināti pastāvīgo komiteju sastāvi. Finanšu pastāvīgajā komitejā strādās Monvīds Švarcs, Vilis Deksnis, Guntis Rasims (visi no partiju apvienības „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””), Elvīra Pizāne, Pēteris Karacejevs, Kaspars Melnis (visi no partijas „Saskaņas centrs”), Jānis Macāns („Zaļo un Zemnieku savienība”) un Igors Kolosovs (politiskā partija „Alternative”).

Teritoriālo pastāvīgo komiteju turpmāk pārstāvēs Elvīra Pizāne, Aivars Buharins un Rita Žurzdina no „Saskaņas centra”, Anita Žogota, Vinera Dimpere un Juris Runčs no partiju apvienības „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””, Pēteris Stanka no „Zaļo un Zemnieku savienības” un Tatjana Kubecka no „Alternative”.

Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgajā komitejā strādās Pēteris Karacejevs, Kaspars Melnis un Natālija Stafecka no „Saskaņas centra”, Vilis Deksnis, Guntis Rasims un Juris Runčs no partiju apvienības „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””, Imants Skudra no „Zaļo un zemnieku savienības”, kā arī Igors Kolosovs no politiskās partijas „Alternative”.

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgajā komitejā turpmāk darbosies Vilis Deksnis, Anita Žogota, Vinera Dimpere (visi no partiju apvienības „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””), Natālija Stafecka, Aivars Buharins, Rita Žurzdina („Saskaņas centrs”), Pēteris Stanka („Zaļo un Zemnieku savienība”) un Igors Kolosovs („Alternative”).

Sociālo un veselības aizsardzības jautājumu pastāvīgajā komitejā strādās Rita Žurzdina, Natālija Stafecka un Pēteris Karacejevs no „Saskaņas centra”, Anita Žogota, Vinera Dimpere un Guntis Rasims no partiju apvienības „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””, Jānis Macāns no „Zaļo un Zemnieku savienības” un Tatjana Kubecka no politiskās partijas „Alternative”.

Kā nosaka pašvaldības nolikums, Finanšu pastāvīgo komiteju vadīs domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, savukārt Teritoriālo pastāvīgo komiteju vadīs priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne. Pārējo pastāvīgo komiteju vadītāji tiks ievēlēti pirmajā komiteju sēdē 17.jūnijā savukārt otrdien, 18.jūnijā, ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka” Gaigalavas pagastā notiks deputātu apmācības par deputātu pienākumiem un pašvaldības darbu regulējošiem dokumentiem.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste