Latgales reģiona tūrisma uzņēmēji papildina zināšanas un apkopo sezonas rezultātus

Publicēts 12.10.2016
Andris Ušpelis ar Impro tūristu grupu. Foto: Anna Rancāne

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu un Latgales pašvaldībām oktobrī un novembrī tūrisma uzņēmējiem, speciālistiem un interesentiem organizē ikgadējo mācību semināru ciklu, kas šoruden noritēs ar saukli ” Veiksmes atslēga-mūsu pašu rokās!”

Tūrisma nozare ieņem nozīmīgu lomu Latgales tautsaimniecībā. Jau iepriekšējā gada reģiona tūrisma konferencē tika pieņemts lēmums, balstoties uz esošajām iestrādēm un apvienojot spēkus, pilnveidojot prasmes un ceļot kvalitāti, nostiprināt tūrisma nozari kā augsta pakalpojuma kvalitātes sektoru, lai veidotu Latgali par pievilcīgu un populāru tūristu galamērķi gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem. Latgale kā pievilcīgs un interesants tūrisma galamērķis arī šosezon ir sevi gana labi pierādījusi- tūristu skaits neapšaubāmi ir audzis. Taču ilgtspējīga nozares attīstība ir iespējama tikai ar stipriem uzņēmējiem un speciālistiem, kas nepārtraukti pilnveido zināšanas un spēj radīt inovatīvus tūrisma produktus un sniegt kvalitatīvus pakalpojumus, sekojot mūsdienu pieprasījuma straujajām izmaiņām.

Šogad aicināsim uz lekciju ciklu, kas dos zināšanas un novatoriskas idejas ikkatram kā cilvēkam un profesionālim. Esam aicinājuši dalīties ar zināšanām un pieredzi par paaudžu un tehnoloģiju straujajām izmaiņām Latvijā atpazīstamo žurnālistu Haraldu Burkovski, par darbu ar klientu un sevi stāstīs praktiskā psiholoģe Iveta Aunīte, par vietas stāsta izveidi — muzeju darba profesionāle Ineta Zelča-Sīmansone. Par mājas lapu pareizu veidošanu aicināsim stāstīt datorjomas speciālistus Jāni Bautru un Andreju Mieriņu, par labu tūrisma foto veidošanu — fotogrāfu un tūrisma speciālistu Aleksandru Tolopilo un par tendencēm pasaules tūrisma attīstībā un Latgali to kontekstā — Latvijas tūrisma guru Andri Kleperi. Šogad semināri notiks mazajās Latgales pilsētās, sniedzot iespēju apskatīt tūrisma objektus vietās, kur ne tik bieži tiekam – Līvānos, Dagdā, Kārsavā, Preiļos, Balvos un Ludzā. Tiks piedāvāta iespēja izbraucienā pilnveidot sadarbību un smelties pieredzi kaimiņu uzņēmumos tepat Latgalē.

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme”  2. decembrī aicina uz Latgales tūrisma konferenci, kura šogad notiks Ludzā. Tūrisma konferences laikā apkoposim šīs sezonas rezultātus un aicināsim smelties spēkus un iedvesmu Latgales veiksmīgāko uzņēmēju, pašvaldību pieredzes stāstos, izvēlēties tuvākos praktiskos uzdevumus tūrisma attīstībai. Arī šogad konferences noslēgumā tiks apbalvoti labākie Tūrisma jomā 2016.gadā Latgalē. Konferenci vadīs populārais latgalietis, tūrisma portāla http://travelnews.lv/ direktors Aivars Mackevičs.

Piesakieties mācībām un konferencei savos Tūrisma informācijas centros vai LRTA “Ezerzeme”

Pielikumā mācību semināru programma, Tūrisma konferences programma un Nolikums izvirzīšanai labāko apbalvošanai.

Ko paši spēsim , ko veiksim-tik stipri būsim!

Latgales tūrisma apmācību kurss” Veiksmes atslēga-mūsu pašu rokās!”

Nr. Datums, vieta, laiks Pasniedzējs Tēma
1 14. oktobris

10.00-15.00

Līvāni, Domes iela 3

praktiskā psiholoģe Iveta Aunīte Profesionālās izdegšanas profilakse, veiksmīga komunikācija ar klientu, konfliktsituāciju risināšana.
2 19. oktobris

10.00-12.00.

Preiļi, Kārsavas iela 4

Haralds Burkovskis

Žurnālists, moderators

Dažādas paaudzes uz digitālā laikmeta sliekšņa
3 Preiļi 19. oktobris

13.00-15.30

Preiļi, Kārsavas iela 4

Jānis Bautra

eksperts

Kā mūsdienās tūrisma uzņēmējam pareizi strādāt ar esošajiem tūrisma portāliem.
4 27. oktobrī

Kārsava, Malnavas muiža Šmakovkys dadzynuotova

Ineta Zelča -Sīmansone

muzeoloģe, domnīcas Creative Museum vadītāja

Vietas stāsta radīšana. Kas ir muzejs mūsdienu izpratnē?
5 2. novembris

Dagda, Alejas iela 4

Aleksandrs Tolopilo

fotogrāfs

Ideāla fotogrāfija tūrismā. Pamati
6. 28. novembris

11.00-15.00

Balvi, Balvu muiža, Brīvības iela  47

Andrejs Mieriņš

datorspeciālists

Darbs tūrismā ar mūsdienīgiem datortehnikas risinājumiem
7. Brauciens- pa Latgali  10.,11. novembris Veiksmīgāko Latgales tūrisma uzņēmumu un objektu apmeklējums.
8. 2. decembris

10.00-16.30

Ludzā, Tautas namā, Stacijas 41

Latgales tūrisma konference” Panākumu  atslēga mūsu pašu rokās”.  Vada Aivars Mackevičs, lektors Andris Klepers.

Labāko tūrismā 2016 apbalvošana.

Pieteikties:  Līga Kondrāte, LRTA Ezerzeme v.p. , t 29467925, ligakondrate@inbox.lv

Nolikums balvai

Tūrisma konferences programma