Adamovas ezera krastā – jauna atpūtas vieta

Publicēts 04.11.2014

2014. gada vasarā Adamovas biedrība “Putnu ceļš” beidzot īstenoja savu seno sapni: labiekārtoja Adamovas ezera krastu, lai Vērēmu pagasta iedzīvotāji un viesi varētu aktīvi pavadīt brīvo laiku un baudīt ezera dabas skaistumu.

Biedrība “Putnu ceļš” izveidota jau 2010. gadā. Viens no tās mērķiem ir sniegt atbalstu Rēzeknes novada Vērēmu pagasta teritorijā esošo Valsts kultūras pieminekļu – ēku, parka un Adamovas ezera rietumu krasta sakopšanā. Biedrībā aktīvi darbojas pagasta iedzīvotāji un Adamovas internātpamatskolas skolotāji. Redzot Adamovas ezera un tā apkārtnes ainavu pievilcību, radās ideja labiekārtot šo vietu, lai rīkotu dažādus pasākumus un varētu aktīvi atpūsties kopā ar bērniem. Apbēdināja fakts, ka oficiāli atzīts dabas parks “Adamovas ezers” aizaug ar niedrēm un dūņām. Beidzot šogad tika apstiprināts biedrības projekts “Sabiedriskās pludmales ierīkošana Adamovas ezera krastā”, to finansiāli atbalstīja Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Vērēmu pagasta pārvalde, Rēzeknes novada pašvaldība. Kopējā projekta summa 11 514,96 EUR.

Projekta īstenošana nedaudz iekavējās lietainā laika dēļ pavasara periodā, tomēr darbiņš nu ir padarīts: 5 minūšu brauciena attālumā no Rēzeknes pilsētas ir izveidota jauna sabiedriska atpūtas vieta Adamovas ezera krastā un nākamgad jau agrā pavasarī drosmīgie varēs iepazīt dzidros ezera ūdeņus. Paldies visiem, kas atbalstīja šo biedrības ideju!

Zigrīda Vasiļkova
Biedrības valdes priekšsēdētāja